«Սմբատաբերդ» ԲԲԸ Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին»  ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 23-ին ժամը 12:00-ին, Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի Եղեգիս բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Սմբատաբերդ» ԲԲԸ  կողմից Վայոց ձորի մարզի Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral prospecting in Smbataberd andesite-basalt mine, submitted by “Smbataberd” OJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 23, at 12:00, 2020, public reviews will be held at Administrative Head’s residence of Eghegis settlement, Eghegis community, Vayoc Dzor region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral prospecting in Smbataberd andesite-basalt mine, submitted by “Smbataberd” OJSC (Phase II).