«Սմբատաբերդ» ԲԲԸ Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին»  ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 23-ին ժամը 12:00-ին, Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի Եղեգիս բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Սմբատաբերդ» ԲԲԸ  կողմից Վայոց ձորի մարզի Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождения андезито-базальтов Смбатаберда / ОАО "Смбатаберд"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го января 2020г. в 12:00 в резиденции административного руководителя поселка Ехегис общины Ехегис Вайоц Дзорской области состоятся общественные слушания представленной ОАО "Смбатаберд" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождения андезито-базальтов Смбатаберда (2-й этап).