«Տավուշի ՃՇՇ» ՓԲԸ կողմից նախատեսվող Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 16-ին ժամը 14:00-ին, Տավուշի մարզի Բերդի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Տավուշի ՃՇՇ» ՓԲԸ կողմից նախատեսվող Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումները (4-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral prospecting mineral prospecting in Chinar sand-gravel composite mine, envisaged by “Tavush RCM” CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 16, at 14:00, 2020, public reviews will be held in Berd community administration, Tavoush region, over the evaluation report over mineral prospecting in Chinar sand-gravel composite mine, envisaged by “Tavush RCM” CJSC (Phase IV) .