«Տավուշի ՃՇՇ» ՓԲԸ կողմից նախատեսվող Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 16-ին ժամը 14:00-ին, Տավուշի մարզի Բերդի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Տավուշի ՃՇՇ» ՓԲԸ կողմից նախատեսվող Չինարիի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումները (4-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на Чинарское месторождения песчано-гравийного смеси / ЗАО «ЭСД Тавуша»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го января 2020г. в 14:00 в здании муниципалитетa Берда Тавушского марза РА состоятся общественные слушания представленной ЗАО «ЭСД Тавуша» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Чинарское месторождения песчано-гравийного смеси (4-й этап).