<<Հրազդան ցեմենտ Քորփորեյշն>> ՍՊԸ-ի Կոտայքի մարզի Աղբյուրակի պեմզային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 17-ին, ժամը 14:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Հրազդան ցեմենտ Քորփորեյշն>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Աղբյուրակի պեմզային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на месторождении пемзовых песков Ахбюрака Котайкского марза / ООО << Раздан цемент Корпорейшн >>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 17-го января 2020г. в 14:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО << Раздан цемент Корпорейшн >> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на месторождении пемзовых песков Ахбюрака Котайкского марза /2-й этап/.