<<Հրազդան ցեմենտ Քորփորեյշն>> ՍՊԸ-ի Կոտայքի մարզի Աղբյուրակի պեմզային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 17-ին, ժամը 14:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Հրազդան ցեմենտ Քորփորեյշն>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Աղբյուրակի պեմզային ավազների հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral prospecting in Aghbyurak pumice sand mine, Kotayk region, submitted by "Hrazdan Cement Corporation" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on January 15, at 14:00, 2020,  public reviews will be held in Hrazdan community administration, Kotayk region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral prospecting to be accomplished in Aghbyurak pumice sand mine, Kotayk region, submitted by "Hrazdan Cement Corporation" LLC (Phase II).