«Էյչ Բի Էմ Գրուպ» ՍՊԸ կողմից Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան, Հ. Ներսիսյան փողոց հ5 հասցեում նախատեսվող թվով երկու բազմաֆունկցիոնալ բնակելի մասնաշենքերի կառուցման  վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման սահմանված կարգով, 2019թ. դեկտեմբերի 25-ին, ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Բուզանդի 7 տարածք 1 հասցեում տեղի կունենա «Էյչ Բի Էմ Գրուպ» ՍՊԸ կողմից Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան, Հ. Ներսիսյան փողոց հ5 հասցեում նախատեսվող թվով երկու բազմաֆունկցիոնալ բնակելի մասնաշենքերի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания строительстве двух многофункциональных жилых корпусов, строящемся по адресу ул. О. Нерсисяна 5, aдминистративный район Канакер-Зейтун / ООО "Эйч Би Эм Груп"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 25-го декабря 2019г. в 11:00 в Ереване по адресу: Бюзанда 7/1 состоятся общественные слушания представленной ООО "Эйч Би Эм Груп" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства двух многофункциональных жилых корпусов, строящемся на административном районе Канакер-Зейтун, по адресу ул. О. Нерсисяна 5 /второй этап/.