«Ա.Ա.Բ. Պրոեկտ» ՍՊԸ Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 25-ին ժամը 12:00-ին, Լոռու մարզի Քարաբերդի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ա.Ա.Բ. Պրոեկտ» Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral prospecting of Qaraberd gabbro-diorites mine, submitted by “A. A. B. Project” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 25, at 12:00, public reviews will be held in Qaraberd community administration, Lori region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral prospecting of Qaraberd gabbro-diorites mine, submitted by “A. A. B. Project” LLC (Phase II).