«Ա.Ա.Բ. Պրոեկտ» ՍՊԸ Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 25-ին ժամը 12:00-ին, Լոռու մարզի Քարաբերդի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ա.Ա.Բ. Պրոեկտ» Քարաբերդի գաբրո-դիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых Карабертского месторождения габбро-диоритов / ООО «А.А.Б. Проект»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 25-го декабря 2019г.. в 12:00 в здании муниципалитета Караберта Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «А.А.Б. Проект» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых месторождения габбро-диоритов Караберта Лорийского марза /2-й этап/.