Վայոց ձոր-1, Վայոց ձոր-2, Վայոց ձոր-3, Վայոց ձոր-4, Վայոց ձոր-5, Վայոց ձոր-6) միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտերի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքով, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված Ձեր լիազորությունների շրջանակներում, խնդրում եմ 2019թ. դեկտեմբերի 24-ին ժամը 14:00-ին Վայոց ձորի մարզպետարանում կազմակերպել և իրականացնել Վայոց ձորի մարզի (Վայոց ձոր-1, Վայոց ձոր-2, Վայոց ձոր-3, Վայոց ձոր-4, Վայոց ձոր-5, Վայոց ձոր-6) միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտերի և դրանց փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /2-րդ փուլ/:

Public reviews will be held over the assessment bids on environmental impact of combined spatial planning documents (Vayoc dzor-1, Vayoc dzor-2, Vayoc dzor-3, Vayoc dzor-4, Vayoc dzor-5, Vayoc dzor-6) at the micro-regional level
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 24, at 14:00, public notification and reviews will be held in Vayoc Dzor regional administration, over the evaluation bids on environmental impact and their expertise procedures of the combined spatial planning documents (Vayoc dzor-1, Vayoc dzor-2, Vayoc dzor-3, Vayoc dzor-4, Vayoc dzor-5, Vayoc dzor-6) at the micro-regional level (Phase II).