Վայոց ձոր-1, Վայոց ձոր-2, Վայոց ձոր-3, Վայոց ձոր-4, Վայոց ձոր-5, Վայոց ձոր-6) միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտերի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքով, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված Ձեր լիազորությունների շրջանակներում, խնդրում եմ 2019թ. դեկտեմբերի 24-ին ժամը 14:00-ին Վայոց ձորի մարզպետարանում կազմակերպել և իրականացնել Վայոց ձորի մարզի (Վայոց ձոր-1, Վայոց ձոր-2, Վայոց ձոր-3, Վայոց ձոր-4, Վայոց ձոր-5, Վայոց ձոր-6) միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտերի և դրանց փորձաքննական գործընթացի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /2-րդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания по документам комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня (Вайоц Дзор-1, Вайоц Дзор-2, Вайоц Дзор-3, Вайоц Дзор-4, Вайоц Дзор-5, Вайоц Дзор-6)
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го декабря 2019г. в 14:00 в марзпетаране Вайоц Дзора состоятся общественные слушания отчета об оценке воздействия на окружающую среду документов комбинированного пространственного планирования для микрорегионального уровня (Вайоц Дзор-1, Вайоц Дзор-2, Вайоц Дзор-3, Вайоц Дзор-4, Вайоц Дзор-5, Вайоц Дзор-6) Вайоцдзорского марза /2-й этап/.