«Մեգա Սթոուն» ՍՊԸ Արագածոտնի մարզի «Վահանատուֆ» տուֆերի երևակումում 2019-2021թթ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Օթևանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Մեգա Սթոուն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Արագածոտնի մարզի «Վահանատուֆ» տուֆերի երևակումում 2019-2021թթ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на 2019-2021 годы на проявлении туфов <<Ваганатуф>> Арагацотнской области / ООО <<Мега Стоун>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 20-го декабря 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Отевана Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Мега Стоун>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому изучению недр на 2019-2021 годы с целью добычи полезных ископаемых на проявлении туфов <<Ваганатуф>> Арагацотнской области.