«Մեգա Սթոուն» ՍՊԸ Արագածոտնի մարզի «Վահանատուֆ» տուֆերի երևակումում 2019-2021թթ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Օթևանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Մեգա Սթոուն» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Արագածոտնի մարզի «Վահանատուֆ» տուֆերի երևակումում 2019-2021թթ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over geological researches and mineral prospecting of Vahanatuf tuff mine in 2019-2021, submitted by “Mega Stone” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 20, at 12:00, public reviews will be held in Otevan community administration, Aragatsotn region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of geological researches and mineral prospecting of Vahanatuf tuff mine in 2019-2021, submitted by “Mega Stone” LLC.