«Գոգ Արս» ՍՊԸ Լճաշենի բազալտի հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում 2019-2020թ.թ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Լճաշենի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Գոգ Արս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Լճաշենի բազալտի հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում 2019-2020թ.թ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over mineral prospecting to be accomplished in the south-eastern district of Ljashen basalt mine for 2019-2020, submitted by “Gog Ars” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 18, at 12:00, public reviews will be held in Ljashen community administration, Gegharkunik region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of geological researches and mineral prospecting to be accomplished in the south-eastern district of Ljashen basalt mine for 2019-2020 , submitted by “Gog Ars” LLC.