«Գոգ Արս» ՍՊԸ Լճաշենի բազալտի հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում 2019-2020թ.թ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Լճաշենի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Գոգ Արս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Լճաշենի բազալտի հանքավայրի հարավ-արևմտյան տեղամասում 2019-2020թ.թ. կատարվելիք օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на 2019-2020 годы на юго-западном участке Лчашенского месторождения базальта / ООО " Гог Арс "
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 18-го декабря 2019г в 12:00 в здании муниципалитета Лчашена Гегаркуникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Гог Арс" заявки на предварительную оценку добычи полезных ископаемых на 2019-2020 годы на юго-западном участке Лчашенского месторождения базальта Гегаркуникского марза.