<<Սևան>> ազգային պարկ ՊՈԱԿ Սևանի թերակղզու կենտրոնական մասում գտնվող ավտոկայանատեղիի եզրային հատվածներում ժամանակավոր տաղավարների տեղադրման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ դեկտեմբերի 13-ին ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Սևանի քաղաքապետարանում տեղի կունենան <<Սևան>> ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի կողմից Սևանի թերակղզու կենտրոնական մասում գտնվող ավտոկայանատեղիի եզրային հատվածներում ժամանակավոր տաղավարների տեղադրման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over setting up temporary pavilions at the edges of the parking in the vicinity of the central part of Sevan peninsula, submitted by “Sevan” national park SNCO
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 13, at 12:00, public reviews will be held in Sevan municipality, Gegharkunik region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of setting up temporary pavilions at the edges of the parking in the vicinity of the central part of Sevan peninsula, submitted by “Sevan” national park SNCO (Phase II).