«Նվեր Էդգարի Պետրոսյան» ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Աղվերանի մարմարի հանքավայրի հարավ-արևելյան տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. դեկտեմբերի 16-ին, ժամը 12-00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքի Արզական բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան <<Նվեր Էդգարի Պետրոսյան>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Կոտայքի մարզի Աղվերանի մարմարի հանքավայրի հարավ-արևելյան տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral prospecting of Aghveran marble mine, Kotayk region, submitted by “Never Edgar Petrosyan” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 16, at 12:00, public reviews will be held at Administrative Head’s residence of Charencavan community, Arzakan settlement, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral prospecting of Aghveran marble mine, Kotayk region, submitted by “Never Edgar Petrosyan” LLC (Public review II).