«Նվեր Էդգարի Պետրոսյան» ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Աղվերանի մարմարի հանքավայրի հարավ-արևելյան տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. դեկտեմբերի 16-ին, ժամը 12-00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքի Արզական բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան <<Նվեր Էդգարի Պետրոսյան>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Կոտայքի մարզի Աղվերանի մարմարի հանքավայրի հարավ-արևելյան տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на юго-восточном участке Агверанского месторождения мрамора / ООО "Нвер Эдгарович Петросян"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 16-го декабря 2019г в 12:00 в резиденции административного руководителя поселка Арзакан община Чаренцаван Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Нвер Эдгарович Петросян" заявки на предварительную оценку добычи полезных ископаемых на юго-восточном участке Агверанского месторождения мрамора Котайкского марза / 2-е обсуждение/.