«ԲԵՆՏՈՆԻՏ ՏԵԽՆՈԼՈՋԻ» ՍՊԸ Տավուշի մարզի Սարիգյուղի բենտոնիտային կավերի հանքավայրի «Կենտրոնական» տեղամասից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ եմ 2019թ. դեկտեմբերի 12-ին, ժամը 13:30-ին Տավուշի մարզի Սարիգյուղ համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ԲԵՆՏՈՆԻՏ ՏԵԽՆՈԼՈՋԻ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի Սարիգյուղի բենտոնիտային կավերի հանքավայրի «Կենտրոնական» տեղամասից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на участке "Кентронакан" Саригюхского месторождения бентонитовых глин / ООО "БЕНТОНИТ ТЕХНОЛОДЖИ"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 12-го декабря 2019г в 13:30 в здании муниципалитетa Саригюха Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "БЕНТОНИТ ТЕХНОЛОДЖИ" заявки на предварительную оценку добычи полезных ископаемых на участке "Кентронакан" Саригюхского месторождения бентонитовых глин Тавушского марза / 2-е обсуждение/.