«ԲԵՆՏՈՆԻՏ ՏԵԽՆՈԼՈՋԻ» ՍՊԸ Տավուշի մարզի Սարիգյուղի բենտոնիտային կավերի հանքավայրի «Կենտրոնական» տեղամասից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. դեկտեմբերի 12-ին, ժամը 12-00-ին Տավուշի մարզի Սևքար համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ԲԵՆՏՈՆԻՏ ՏԵԽՆՈԼՈՋԻ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի Սարիգյուղի բենտոնիտային կավերի հանքավայրի «Կենտրոնական» տեղամասից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral extractions of the Central district in Sarigyugh bentonite clays mine, Tavoush region, submitted by "BENTONIT TECHNOLOGY" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 12, at 12:00, public notification and reviews will be held in Sevqar community administration, Tavoush region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral extractions of the Central section in Sarigyugh bentonite clays mine, submitted by "BENTONIT TECHNOLOGY" LLC.