«Ախուրյան կոոպշին» ՍՊԸ Ղարիբջանյանի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. դեկտեմբերի 10-ին ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ղարիբջանյանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Ախուրյան կոոպշին>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Ղարիբջանյանի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых Гарибджанянского месторождения песчано-гравийного смеси / ООО «Ахурян коопшин»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 10-го декабря 2019г.. в 12:00 в здании муниципалитета Гарибджаняна Ширакского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Ахурян коопшин» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых месторождения песчано-гравийного смеси Гарибджаняна Ширакского марза /2-ое обсуждение/.