«Ախուրյան կոոպշին» ՍՊԸ Ղարիբջանյանի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. դեկտեմբերի 10-ին ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ղարիբջանյանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Ախուրյան կոոպշին>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի Ղարիբջանյանի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Public reviews will be held over mineral extractions of Gharibjanyan sand-gravel composite mine, submitted by “Akhuryan Coopshin” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on December 10, at 12:00, public reviews will be held in Gharibjanyan community administration, Shirak region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral extractions of Gharibjanyan sand-gravel composite mine, submitted by “Akhuryan Coopshin” LLC (Public review II).