«Լուսի-Արեգ» ՍՊԸ Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման և վերամշակման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. դեկտեմբերի 3-ին ժամը 11:00-ին Երևանի քաղաքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում տեղի կունենան <<Լուսի-Արեգ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված նախատեսվող գործունեության՝ Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման և վերամշակման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Public reviews will be held over accumulation and recycling of used lead-acid batteries envisaged in 82 Shirak, Shengavit community, submitted by “Lusi-Areg” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on December 3, at 11:00, public reviews will be held in 82 Shirak, Shengavit community, Yerevan, over the pre-assessment bid on environmental impact of accumulation and recycling of used lead-acid batteries envisaged in 82 Shirak, Shengavit community, Yerevan, submitted by “Lusi-Areg” LLC.