«Լուսի-Արեգ» ՍՊԸ Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման և վերամշակման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. դեկտեմբերի 3-ին ժամը 11:00-ին Երևանի քաղաքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում տեղի կունենան <<Լուսի-Արեգ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված նախատեսվող գործունեության՝ Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի Շիրակի փողոց 82 հասցեում բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման և վերամշակման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания o сборе и переработке отработанных кислотных батарей по адресу ул. Ширака 82 общины Шенгавит города Ереван / ООО <<Луси-Арег>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 3-го декабря 2019г., в 11:00 в Ереване по адресу: ул. Ширака 82 состоятся общественные слушания представленной ООО <<Луси-Арег>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду сбора и переработки отработанных кислотных батарей по адресу ул. Ширака 82 общины Шенгавит города Ереван.