«Աքսեսս Քոնսալթ» ՍՊԸ Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր և Ուռուտ բնակավայրերում 39,14 և 16,2 հա տարածքների անտառապատում ծրագրի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 28-ին, ժամը 13:00-ին Լոռու մարզի Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր բնակավայրի վարչական ղեկավարի գրասենյակում /3-րդ փողոցի 6-րդ շենք/ տեղի կունենան «Աքսեսս Քոնսալթ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր և Ուռուտ բնակավայրերում 39,14 և 16,2 հա տարածքների անտառապատում ծրագրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over the afforestation project in Bovadzor and Urut settlements of Lori Berd community within 39,14 and 16,2 ha, submitted by "Access Consult" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 28, at 13:00, public reviews will be held at Administrative Head’s office (3rd street, building 3) of Bovadzor settlement of Lori Berd community, Lori region, over the preliminary assessment bid on environmental impact of the afforestation project in Bovadzor and Urut settlements of Lori Berd community, submitted by "Access Consult" LLC.