«Աքսեսս Քոնսալթ» ՍՊԸ Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր և Ուռուտ բնակավայրերում 39,14 և 16,2 հա տարածքների անտառապատում ծրագրի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 28-ին, ժամը 13:00-ին Լոռու մարզի Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր բնակավայրի վարչական ղեկավարի գրասենյակում /3-րդ փողոցի 6-րդ շենք/ տեղի կունենան «Աքսեսս Քոնսալթ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռի Բերդ համայնքի Բովաձոր և Ուռուտ բնակավայրերում 39,14 և 16,2 հա տարածքների անտառապատում ծրագրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания по программе лесопосадки территорий 39,14 и 16,2 га в населенных пунктах Бовадзор и Урут общины Лори Берд / ООО «Аксесс Консалт»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 28-го ноября 2019г в 13:00 в резиденции административного руководителя поселка Бовадзор община Лори Берд Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Аксесс Консалт» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду программы лесопосадки территорий 39,14 и 16,2 га в населенных пунктах Бовадзор и Урут общины Лори Берд.