«ՍԻ ԷՍ ՍԻ» ՍՊԸ Կույբիշևի գունավոր կոնգլոմերատների հանքավայրի «ԱՋԻ-ՅԱԼ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակամիջավայրիվրաազդեցությանգնահատմանևփորձաքննությանմասին>>ՀՀօրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 26-ին, ժամը 12:00-ինՏավուշիմարզիԴիլիջան համայնքապետարանիշենքում տեղի կունենան«ՍԻ ԷՍ ՍԻ» ՍՊ ընկերության Տավուշի մարզի Կույբիշևի գունավոր կոնգլոմերատների հանքավայրի «ԱՋԻ-ՅԱԼ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվությանվերաբերյալ հանրային քննարկումներ(4-րդփուլ):
Փաստաթղթերինկարելիէծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրինախարարությանպաշտոնականկայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на участке "АДЖИ-ЯЛ" Куйбышевского месторождения цветных конгломератов Тавушского марза / ООО «СИ ЭС СИ»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 26-го ноября 2019г в 12:00 в здании муниципалитетa Дилижана Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «СИ ЭС СИ» заявки на предварительную оценку добычи полезных ископаемых на участке "АДЖИ-ЯЛ" Куйбышевского месторождения цветных конгломератов Тавушского марза (4-й этап).