<<Ֆիրմա կռունկ>> ՍՊԸ Արթիկի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի XXVI-B բլոկ հանքարդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 15-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Պեմզաշենի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան Արթիկի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի XXVI-B բլոկ հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral extractions of XXVI-B bloc of the southern section in Artik tuff mine, submitted by “Firma Krunk” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 15, at 12:00, public reviews will be held in Pemzashen community administration, Shirak region, over assessment report over environmental impact  of mineral extractions of XXVI-B bloc of the southern section in Artik  tuff mine, submitted by “Firma Krunk” LLC.