<<Ֆիրմա կռունկ>> ՍՊԸ Արթիկի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի XXVI-B բլոկ հանքարդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 15-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Պեմզաշենի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան Արթիկի տուֆերի հանքավայրի հարավային տեղամասի XXVI-B բլոկ հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по добыче блока XXVI-B южного участка Артикского месторождения туфов / ООО <<Фирма Крунк>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 15-го ноября 2019г в 12:00 в здании муниципалитета общины Пемзашен Ширакской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Фирма Крунк>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи блока XXVI-B южного участка Артикского месторождения туфов (4-й этап).