<<Դեդալ>> ՍՊԸ-ի Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. նոյեմբերի 19-ին, ժամը 14-00-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Դեդալ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождении мраморизованного известняка Егварда / ООО «Дедал»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 19-го ноября 2019г в 14:00 в здании муниципалитетa Капана Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Дедал» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождении мраморизованного известняка Егварда Сюникской области /2-ое обсуждение/.