<<Դեդալ>> ՍՊԸ-ի Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. նոյեմբերի 19-ին, ժամը 14-00-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Դեդալ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Եղվարդի մարմարացված կրաքարերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի  վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public hearings will be held over mineral prospecting in Yeghvard marbled limestone, Syunik region, submitted by “Dedal” LLC
In accordance with the RA law /21.06.2014 HO-110-N/ on "Environmental Impact Assessment and Expertise" and the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 19, at 14:00, public hearings will be held in Kapan community administration, Syunik region, over the pre-assessment  bid on environmental impact of mineral prospecting in Yeghvard marbled limestone, Syunik region, submitted by “Dedal” LLC (Public review II).