Ա/Ձ Ալիկ Ղուկասյանի կողմից ներկայացված Սևան-Գավառ խճուղի 8-րդ կմ 41 հողամաս հասցեում նախատեսվող հանգստի գոտու աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 18-ին, ժամը 11:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Չկալովկայի համայնքապետարանում տեղի կունենա Ա/Ձ Ալիկ Ղուկասյանի կողմից ներկայացված Սևան-Գավառ խճուղի 8-րդ կմ 41 հողամաս հասցեում նախատեսվող հանգստի գոտու շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания о зоне отдыха, предусмотренной по адресу Севан-Гавар шоссе 8 км 41 земельный участок / Частный предприниматель Алик Гукасян
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 18-го ноября 2019г в 11:00 в здании муниципалитетa общины Чкаловка Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной Ч/п Алик Гукасяном заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду зоны отдыха предусмотренной по адресу Севан-Гавар шоссе 8 км 41 земельный участок.