Ա/Ձ Ալիկ Ղուկասյանի կողմից ներկայացված Սևան-Գավառ խճուղի 8-րդ կմ 41 հողամաս հասցեում նախատեսվող հանգստի գոտու աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. նոյեմբերի 18-ին, ժամը 11:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Չկալովկայի համայնքապետարանում տեղի կունենա Ա/Ձ Ալիկ Ղուկասյանի կողմից ներկայացված Սևան-Գավառ խճուղի 8-րդ կմ 41 հողամաս հասցեում նախատեսվող հանգստի գոտու շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over the works of the recreation zone envisaged in plot 41, 8th km of Sevan-Gavar highway, submitted by I/E Alik Ghukasyan
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 18, at 11:00, public reviews will be held in Chkalovka community administration, Gegharkunik region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the works of the recreation zone envisaged in plot 41, 8th km of Sevan-Gavar highway, submitted by I/E Alik Ghukasyan.