«Հիդրոգեոշին» ՍՊԸ Սյունիքի մարզի Գորիսի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. նոյեմբերի 13-ին, ժամը 14-00-ին Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Հիդրոգեոշին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Գորիսի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Goris basalt mine, submitted by "Hydrogeoshin" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 13, at 14:00, public reviews will be held in Tatev community administration, Syunik region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Goris basalt mine, submitted by "Hydrogeoshin" LLC (Public review II).