<<Գաջ>> ՓԲ ընկերության Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. նոյեմբերի 8-ին, ժամը 11:00-ին ք. Երևան, Սասունցի Դավիթ, 87Ա հասցեում, տեղի կունենան «Գաջ» ՓԲ ընկերության Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over mineral prospecting of Gajahan gypsiferous clay mine, submitted by “Gaj” CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 8, at 11:00, public reviews will be held in 87A Sasuntsi Davit, Yerevan, over the evaluation report on environmental impact of mineral prospecting of Gajahan gypsiferous clay mine, submitted by “Gaj” CJSC (Public review IV).