<<Գաջ>> ՓԲ ընկերության Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. նոյեմբերի 8-ին, ժամը 11:00-ին ք. Երևան, Սասունցի Դավիթ, 87Ա հասցեում, տեղի կունենան «Գաջ» ՓԲ ընկերության Գաջահանի գիպսատար կավերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ բնապահպանության նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания o добыче полезных ископаемых на месторождении гипсоносных глин / ЗАО «Гадж»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 8-го ноября 2019г в 11:00 в Ереване по адресу: Сасунци Давид 87А состоятся общественные слушания представленной ЗАО «Гадж» заявки на предварительную оценку добычи полезных ископаемых на месторождении гипсоносных глин Гаджаана (4-ое обсуждение).