«Հայր և Որդի Խուդավերդյաններ» ՍՊԸ-ի «Ազատամուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների» վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հոկտեմբերի 31-ին ժամը 12:30-ին Տավուշի մարզի Դիտավան համանքի ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Հայր և Որդի Խուդավերդյաններ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված «Ազատամուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության /ՇՄԱԳ/ վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по добыче Азатамутского месторождения песчано-гравийной смеси / ООО ООО <<Айр ев Ворди Худавердяннер>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 31-го октября 2019г. в 12:30 в резиденции руководителя общины Дитаван Тавушской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Айр ев Ворди Худавердяннер>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи Азатамутского месторождения песчано-гравийной смеси /4-й этап/.