«Հայր և Որդի Խուդավերդյաններ» ՍՊԸ-ի «Ազատամուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների» վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հոկտեմբերի 31-ին ժամը 12:30-ին Տավուշի մարզի Դիտավան համանքի ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Հայր և Որդի Խուդավերդյաններ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված «Ազատամուտի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության /ՇՄԱԳ/ վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ):

Public reviews will be held over mineral extractions of Azatamut sand-gravel composite mine, submitted by “Hayr ev Vordi Khudaverdyanner” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 31, at 12:30, public reviews will be held at Head's residence of Ditavan community, Tavoush region, over the assessment report on environmental impact of mineral extractions of Azatamut sand-gravel composite mine, submitted by “Hayr ev Vordi Khudaverdyanner” LLC (Phase IV).