«ԷԿՈՔԻՄՍԻՆԹԵԶ» ՍՊԸ-ի և «ԷԿՈ ՄԵՏԱԼ» ՍՊԸ «Դիզելային վառելիքի սուլֆիտազերծման տեղամասի և մեքենաների կուտակիչների վերամշակման արտադրամասերի» վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /այսուհետ՝ Օրենք/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հոկտեմբերի 29-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի Սունդուկյան 23/100 հասցեում տեղի կունենան «ԷԿՈՔԻՄՍԻՆԹԵԶ» ՍՊԸ-ի և «ԷԿՈ ՄԵՏԱԼ» ՍՊԸ-ի կողմից համատեղ ներկայացված «Դիզելային վառելիքի սուլֆիտազերծման տեղամասի և մեքենաների կուտակիչների վերամշակման արտադրամասերի» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о <<Участке для сульфатизации дизельного топлива и заводах по переработке аккумуляторов машины>> / ООО <<ЭКОХИМСИНТЕЗ>> и ООО <<ЭКО МЕТАЛ>>
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го октября 2019г. в 12:00 в Ереване по адресу: Сундукяна 23/100 состоятся общественные слушания представленной ООО <<ЭКОХИМСИНТЕЗ>> и ООО <<ЭКО МЕТАЛ>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду <<Участка для сульфатизации дизельного топлива и заводов по переработке аккумуляторов машины >> /2-е обсуждение/.