«Վասիլ» ՍՊԸ-ի Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի Հարավային տեղամասի ընդլայնված բացահանքի հանքարդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. նոյեմբերի 1-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Պեմզաշենի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Վասիլ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի Հարավային տեղամասի ընդլայնված բացահանքի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче южного участка Артикского месторождения вулканических туфов / ООО <<Васил>>
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 1-го ноября 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета общины Пемзашен Ширакской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Васил>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче южного участка Артикского месторождения вулканических туфов /2-е обсуждение/.