«Վասիլ» ՍՊԸ-ի Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի Հարավային տեղամասի ընդլայնված բացահանքի հանքարդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. նոյեմբերի 1-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Պեմզաշենի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Վասիլ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արթիկի հրաբխային տուֆերի հանքավայրի Հարավային տեղամասի ընդլայնված բացահանքի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral extractions of the extended open pit of the Southern section in Artik volcanic tuff mine, submitted by “Vasil” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on November 1, at 12:00 public reviews will be held in Pemzashen community administration, Shirak region, over environmental impact assessment of preliminary evaluation bid for mineral extractions of the extended open pit of the Southern section in Artik volcanic tuff mine, submitted by “Vasil” LLC.