«Հայկ Գրուպ» ՍՊԸ Մաստարայի տուֆերի հանքավայրի «Հայք» տեղամասում 2019թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հոկտեմբերի 29-ին, ժամը 11:00-ին Արագածոտնի մարզի Մաստարայի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Հայկ Գրուպ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Մաստարայի տուֆերի հանքավայրի «Հայք» տեղամասում 2019թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о работах по геологическому изучению на 2019 г. на участке <<Айк>> месторождения туфов Мастары / ООО <<Айк Групп>>
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го октября 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Мастары Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Айк Групп>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому изучению на 2019 г. на участке <<Айк>> месторождения туфов Мастары /2-е обсуждение/.