«Հայկ Գրուպ» ՍՊԸ Մաստարայի տուֆերի հանքավայրի «Հայք» տեղամասում 2019թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հոկտեմբերի 29-ին, ժամը 11:00-ին Արագածոտնի մարզի Մաստարայի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Հայկ Գրուպ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Մաստարայի տուֆերի հանքավայրի «Հայք» տեղամասում 2019թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over geological researches in “Hayq” district of Mastara tuff mine, submitted by “Hayk Group” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 29, at 11:00, public reviews will be held in Mastara community administration, Aragatsotn region, over the pre-assessment bid on environmental impact of geological researches in “Hayq” district of Mastara tuff mine, submitted by “Hayk Group” LLC.