«Աբգարյան եղբայրներ» ՍՊԸ-ի Եղվարդի հրաբխային խարամի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ Օրենքով /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված 2019թ. հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 12-00-ին Կոտայքի մարզի Եղվարդի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Աբգարյան եղբայրներ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Եղվարդի հրաբխային խարամի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания o добычe полезных ископаемых из месторождения вулканских шлаков Егварда / ООО «Братья Абгарян»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го октября 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Егварда Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Братья Абгарян» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых из месторождения вулканских шлаков Егварда /4-е обсуждение/.