Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի կողմից ներկայացված «Հայաստանի պատմական մայրաքաղաք Դվինի թանգարանացում և հարակից տարածքների բարեկարգման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հոկտեմբերի 8-ին ժամը 12:00-ին Հնաբերդի համայնքապետարանում տեղի կունենան Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի կողմից ներկայացված «Հայաստանի պատմական մայրաքաղաք Դվինի թանգարանացում և հարակից տարածքների բարեկարգում՚ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания о <<Превращения исторической столицы Армении Двина в музей и благоустройства прилегающих территорий>> / Фонд территориального развития Армении
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 8-го октября 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Гнаберда состоятся общественные слушания представленной фондом территориального развития Армении заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду <<Превращения исторической столицы Армении Двина в музей и благоустройства прилегающих территорий>>.