«Տնա-Շին Աշոտ» ՍՊԸ Արմավիրի մարզի Հոկտեմբերյանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 12:00-ին Արմավիրի մարզի Տանձուտիի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Տնա-Շին Աշոտ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Հոկտեմբերյանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-17:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на Октемберянское месторождения песчано-гравийного смеси / ООО «Тна-Шин Ашот»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 2-го октября 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Тандзута Армавирского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Тна-Шин Ашот» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Октемберянское месторождения песчано-гравийного смеси /4-е обсуждение/.