«Չաարատ Կապան» ՓԲԸ կողմից ներկայացված Շահումյանի ոսկի-բազմամետաղային հանքավայրի տեխնիկական նախագծի փոփոխության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 14:30-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Չաարատ Կապան» ՓԲԸ կողմից ներկայացված Շահումյանի ոսկի-բազմամետաղային հանքավայրի տեխնիկական նախագծի փոփոխության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания об изменении технического проекта Шаумянского золото-полиметаллического месторождения / ЗАО <<Чаарат Капан>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 18-го сентября 2019г. в 14:30 в здании муниципалитета Капана Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ЗАО <<Чаарат Капан>> отчета об оценке воздействия на окружающую среду изменения технического проекта Шаумянского золото-полиметаллического месторождения /4-е обсуждение/.