«Գևորգյաններ» ՍՊԸ Գեղարքունիքի մարզի «Մթնաձորի» բազալտի երևակումում 2019-2020թ.թ. ընթացքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. օգոստոսի 27-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Գևորգյաններ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի «Մթնաձորի» բազալտի երևակումում 2019-2020թ.թ. ընթացքում  օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների  շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на 2019-2020 годы на проявлении базальтов Мтнадзора Гегаркуникской области / ООО «Геворгяннер»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 27-го августа 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Геговита Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Геворгяннер» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому изучению недр на 2017-2018 годы с целью добычи полезных ископаемых на проявлении базальтов Мтнадзора Гегаркуникской области.