«Հիսալգագ» ՍՊԸ Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի Կարմիրսարի տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն 2019թ. օգոստոսի 23-ին ժամը 12:00-ին, Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Հիսալգագ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի Կարմիրսարի տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на участке Кармир сар месторождения туфов Какавадзора / ООО «Хисалгаг»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го августа 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Какавадзора Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Хисалгаг» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на участке Кармир сар месторождения туфов Какавадзора (2-й этап).