«Կառա» ՍՊԸ <<Ֆրոլովա Բալկա ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 1M հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման>> վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. օգոստոսի 22-ին ժամը 12:00-ին Դիլիջանի քաղաքապետարանում տեղի կունենան <<Կառա>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Ֆրոլովա Բալկա ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 1M հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ/4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о добыче углекислой минеральной воды из скважин 1М, месторождения углекислых минеральных вод Фролова Балка / ООО «Кара»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 22-го августа 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Дилижана состоятся общественные слушания представленной ООО «Кара» отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи углекислой минеральной воды из скважин 1М, месторождения углекислых минеральных вод Фролова Балка Тавушской области РА (4-ое обсуждение).