«Կոտայքի և Գեղարքունիքի ԿԿԹԿ» ՍՊԸ Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման վերաբերյա
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հուլիսի 19-ին, ժամը 11:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Կոտայքի և Գեղարքունիքի ԿԿԹԿ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ 2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по управлению твердыми бытовыми отходами Котайкской и Гегаркуникской областей / ООО << УТБО Котайка и Гегаркуника >>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 19-го июля 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО <<УТБО Котайка и Гегаркуника>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду плана управления твердыми бытовыми отходами Котайкской и Гегаркуникской областей /2-е обсуждение/.