«Արաբկիր 2020» ՍՊԸ Արաբկիր վարչական շրջան Ա. Խաչատրյան փող. ¾ 3ԿՋՀ, 1/15 հասցեում կառուցվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հուլիսի 16-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի, Հ. Հակոբյան 3 հասցեում տեղի կունենա ք. Երևան Արաբկիր վարչական շրջան Ա. Խաչատրյան փող. ¾ 3ԿՋՀ, 1/15 հասցեում կառուցվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания о многофункциональном жилом комплексе, строящемся по адресу ул. А. Хачатряна 1/15 / ООО «Арабкир 2020»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 16-го июля 2019г. в 12:00 в Ереване по адресу: А. Акопяна 3 состоятся общественные слушания представленной ООО «Арабкир 2020» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду многофункционального жилого комплекса, строящемся на административном районе Арабкир, по адресу ул. А. Хачатряна 1/15 /второй этап/.