<<Ագարակի պղնձամոլրբդենային կոմբինատ>> ՓԲԸ-ի <<Ագարակի ՊՄԿ-ի վերազինում՝ արտադրողականությունը 3,5մլն.տ/տարից հասցնելով մինչև 4,5մլն.տ/տարի>> վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հուլիսի 18-ին ժամը 11:00-ին Ագարակ քաղաքի երաժշտական դպրոցում տեղի կունենան <<Ագարակի պղնձամոլրբդենային կոմբինատ>> ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիք մարզի <<Ագարակի ՊՄԿ-ի վերազինում՝ արտադրողականությունը 3,5մլն.տ/տարից հասցնելով մինչև 4,5մլն.տ/տարի>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания о <<Переоснащение Агаракского ММК Сюникского марза, доведя производительность с 3,5 млн. т/год до 4,5 млн т/год>> / ЗАО <<Агаракский медно-молибденовый комбинат>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 18-го июля 2019г. в 11:00 в музыкальной школе города Агарак состоятся общественные слушания представленной ЗАО <<Агаракский медно-молибденовый комбинат>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду <<Переоснащение Агаракского ММК Сюникского марза, доведя производительность с 3,5 млн. т/год до 4,5 млн т/год>>.