«Մեր Քարեր» ՍՊԸ Մարտունու բազալտների հանքավայրում «Գեղհովիտ» տեղամասում հանքարդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. հուլիսի 12-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Մեր Քարեր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների հանքավայրում «Գեղհովիտ» տեղամասում հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011-22-02-17:

Состоятся общественные слушания о горнодобывающих работах на участке <<Геховит>> Мартунинского месторождения базальтов / ООО <<Мер Карер>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 12-го июля 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Геховита Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Мер Карер>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду горнодобывающих работ на участке <<Геховит>> Мартунинского месторождения базальтов Гегаркуникской области.