<<Մարիամ-Գարիկ>> ՍՊԸ Մարտունու բազալտների Մադինա տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հուլիսի 8-ին ժամը 11:00-ին, Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Մարիամ-Գարիկ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու բազալտների Մադինա տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/։

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на участке Мадина месторождения базальтов Мартуни / ООО <<Мариам – Гарик>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 8-го июля 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Геховита Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ООО <<Мариам – Гарик>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на участке Мадина месторождения базальтов Мартуни Гегаркуникской области /2-ое обсуждение/.