<<Հույս-Մոտոր>> ՍՊԸ-ի բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման, պահեստավորման, վնասազերծման, օգտահանման և տեղափոխման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հունիսի 27-ին ժամը 12:00-ին Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի Արին-Բերդ 17 հասցեում տեղի կունենան <<Հույս-Մոտոր>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված նախատեսվող գործունեության՝ բանեցրած թթվային մարտկոցների հավաքման, պահեստավորման, վնասազերծման, օգտահանման և տեղափոխման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ Շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-17։

Состоятся общественные слушания o сборе, хранении, обезвреживании, утилизации и транспортировке отработанных кислотных батарей / ООО <<Уйс-Мотор>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 27-го июня 2019г., в 12:00 в Ереване по адресу: Арин-Берд 17 состоятся общественные слушания представленной ООО <<Уйс-Мотор>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду сбора, хранения, обезвреживания, утилизации и транспортировки отработанных кислотных батарей.