<<ՈՒՐԱԼ ԱՐՆԱՇ ՍՏՐՈՅ>> ՍՊԸ Ջրաձորի կավերի երևակումում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հունիսի 24-ին ժամը 12:00-ին Ամասիայի համայնքապետարանում ապահովել «ՈՒՐԱԼ ԱՐՆԱՇ ՍՏՐՈՅ» ՍՊԸ-ի կողմից շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննության ներկայացված Շիրակի մարզի Ջրաձորի կավերի երևակումում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на Джрадзорском проявлении глина / ООО <<УРАЛ АРНАШ СТРОЙ >>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го июня 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Амасия состоятся общественные слушания представленной ООО <<УРАЛ АРНАШ СТРОЙ>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду геологического изучения недр с целью добычи полезных ископаемых на Джрадзорском проявлении глина Ширакского марза (2-й этап).