<<Նարիպրոֆ>> ՍՊԸ Նռնաձորի պղինձ-ոսկեբեր հանքերևակումում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության իրավունքի ժամկետի երկարաձգման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. հունիսի 25-ին ժամը 12:00-ին Մեղրիի քաղաքապետարանում տեղի կունենան <<Նարիպրոֆ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիք մարզի <<Նռնաձորի պղինձ-ոսկեբեր հանքերևակումում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության իրավունքի ժամկետի երկարաձգման>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания о продлении срока права на геологическое изучение недр с целью добычи полезных ископаемых на Нрнадзорском медно-золотом проявлении / ООО <<Нарипроф>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 25-го июня 2019 г. в 12:00 в мэрии Мегри Сюникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО <<Нарипроф>> заявки предварительной оценки воздействия на окружающую среду <<Продление срока права на геологическое изучение недр с целью добычи полезных ископаемых на Нрнадзорском медно-золотом проявлении>>.