<<Հրազդանի ՃՇՇՁ>> ԲԲԸ ներկայացված Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. հունիսի 12-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Հրազդանի ՃՇՇՁ>> ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на месторождении гранодиоритов Какавадзора Котайкского марза / ОАО <<Разданское ДСЭУ>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 12-го июня 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ОАО <<Разданское ДСЭУ>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на месторождении гранодиоритов Какавадзора Котайкского марза /2-ое обсуждение/.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-17.