«Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակում Երևանի Կարապենցի անվան թիվ 6 դպրոցի կառուցման նախագծի» վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. հունիսի 4-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի Կարապենցի անվան թիվ 6 դպրոցի շենքում /Սասունցի Դավիթ/ տեղի կունենան «Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակում Երևանի Կարապենցի անվան թիվ 6 դպրոցի կառուցման նախագծի» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Состоятся общественные слушания о проекте <<Строительства школы № 6 им. Карапенца в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности>>
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го июня 2019г. в 12:00 в здании школы № 6 им. Карапенца г.Еревана / Сасунци Давид / состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду проекта <<Строительства школы № 6 им. Карапенца в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности>>.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства охраны природы www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-17.