«Ավետիս-Տիգրան» ՍՊԸ Գետամեջի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն,  2019թ. հունիսի 5-ին, ժամը 11:00-ին Արարատի մարզի Բուրաստանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Ավետիս-Տիգրան» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գետամեջի ավազակոպճային խառնուրդի հանքավայրի  օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых Гетамечского месторождения песчано-гравийного смеси / ООО «Аветис-Тигран»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 5-го июня 2019г. в 11:00 в здании муниципалитета Бурастана Араратского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Аветис-Тигран» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых месторождения песчано-гравийного смеси Гетамеча /2-ое обсуждение/.