<<Մանիսա>> ՍՊԸ-ի Կապանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի երևակման «Մանիսա» տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով 2019-2020թ.թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. մայիսի 30-ին ժամը 15:00-ին, Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանում տեղի կունենան <<Մանիսա>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կապանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի երևակման «Մանիսա» տեղամասում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով 2019-2020թ.թ. կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/։

Состоятся общественные слушания по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на 2019-2020 годы на участке «Маниса» проявления песчанно-гравийной смеси Капана / ООО «Маниса»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 30-го мая 2019г. в 15:00 в здании муниципалитета Капана Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Маниса» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на 2019-2020 годы на участке «Маниса» проявления песчанно-гравийной смеси Капана (2-ое обсуждение).