«Ագարակի ՀԷԿ» ԱԿ-ի կողմից ներկայացված Ագարակի դոլերիտային բազալտի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքով, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված Ձեր լիազորությունների շրջանակներում 2019թ. մայիսի 27-ին, ժամը 12.00-ին ՀՀ Լոռու մարզի Լոռի Բերդի համայնքապետարանի Ագարակ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան <<Ագարակի ՀԷԿ>> ԱԿ-ի կողմից ներկայացված ՀՀ Լոռու մարզի Ագարակի դոլերիտային բազալտի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ՀՀ բնապահպանության նախարարության «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության փորձաքննական կենտրոն » ՊՈԱԿ-ում, հասցե` ք.Երևան Բուզանդի 1/3, հեռ. ( 011) 22-02-18):

Состоятся общественные слушания представленной ПК «Агаракская ГЭС» заявки на предварительную оценку добычи долеритовых базальтов Агарака Лорийского марза
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 5-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 27-го мая 2019 г. в 12:00 в резиденции административного руководителя поселка Агарак община Берда Лорийского марза РА состоятся общественные слушания представленной ПК «Агаракская ГЭС» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи долеритовых базальтов Агарака Лорийского марза /4-й этап/.