“Արմեն Վինդ Ուան” ՓԲԸ Գեղարքունիքի մարզի հյուսիս-արևմտյան մասում ձեռնարկվող հողմաէլեկտրակայանի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ Գեղարքունիքի մարզի Սևանի համայնքապետարանում
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. մայիսի 22-ին ժամը 14:00-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սևանի համայնքապետարանում տեղի կունենան “Արմեն Վինդ Ուան” ՓԲ ընկերության կողմից ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի հյուսիս-արևմտյան մասում ձեռնարկվող հողմաէլեկտրակայանի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի և փորձաքննության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (երկրորդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания о ветряной электростанции в северо-западной части Гегаркуникской области / ЗАО "Армен Винд Уан"
Согласно Закону республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 22-го мая 2019г. в 14:00 в здании муниципалитетa Севана Гегаркуникской области состоятся общественные слушания представленной ЗАО "Армен Винд Уан" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду ветряной электростанции в северо-западной части Гегаркуникской области РА (второе общественное обсуждение).