<<Բազալտ>> ԱԿ-ի Արամուսի բազալտի հանքավայրի <<Բազալտ>> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2019թ. Մայիսի 22-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Կամարիս համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան <<Բազալտ>> ԱԿ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտի հանքավայրի <<Բազալտ>> տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на участке «Базальт» Арамусского месторождения базальтов / ПК «Базальт»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, 22-го мая 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa общины Камарис Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ПК «Базальт» отчета об оценке воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на участке «Базальт» Арамусского месторождения базальтов (4-ое общественное обсуждение).