<<Վ.Է.Վ.>> ՍՊԸ Տավուշի մարզի Հովքի 1-ին և 2-րդ ստորերկրյա քաղցրահամ ջրի աղբյուրների տեղամասում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. մայիսի 21-ին ժամը 14:00-ին Դիլիջանի քաղաքապետարանում տեղի կունենան <<Վ.Է.Վ.>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված <<Տավուշի մարզի Հովքի 1-ին և 2-րդ ստորերկրյա քաղցրահամ ջրի աղբյուրների տեղամասում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության>> շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по геологическому изучению недр с целью добычи полезных ископаемых на участке 1-го и 2-го подземных источников пресной воды Овка Тавушского марза / ООО «В.Э.В»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 21-го мая 2019 г. в 12:00 в здании муниципалитета Дилижана Тавушского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «В.Э.В» отчета об оценке воздействия на окружающую среду геологического изучения недр с целью добычи полезных ископаемых на участке 1-го и 2-го подземных источников пресной воды Овка Тавушского марза (4-ое обсуждение).