«Սամ.Կար.Քար» ՍՊԸ Հուշակերտի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2019թ. մայիսի 16-ին, ժամը 12:00-ին Արմավիրի մարզի Երվանդաշատի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Սամ.Կար.Քար» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Հուշակերտի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на Ушакертское месторождения базальтов / ООО «Сам.Кар.Кар»
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го мая 2019г. в 12:00 в здании муниципалитетa Ервандашата Армавирского марза состоятся общественные слушания представленной ООО «Сам.Кар.Кар» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на Ушакертское месторождения базальтов /4-ое обсуждение/.