Տաթև համայնքում տուրիզմի զարգացման նպատակով նախատեսվող Ճոպանուղու /Զիպլայնի/ կառուցման վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2019թ. մայիսի 16-ին ժամը 14:00-ին Տաթևի համայնքապետարանում տեղի կունենան Մայիս Հարությունյանի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքում տուրիզմի զարգացման նպատակով նախատեսվող Ճոպանուղու /Զիպլայնի/ կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о строительстве канатной дороги /Зиплайн/, предусмотренной для развития туризма в общине Татев
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 16-го мая 2019г. в 14:00 в здании муниципалитетa Татева Армавирского марза состоятся общественные слушания представленной М. Арутюняном заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства канатной дороги /Зиплайн/, предусмотренной для развития туризма в общине Татев Сюникского марза (2-ой этап).